31.05.2015

Церковні дзвони Храму Святого апостола Андрія Первозванного сповістили тростянецьку релігійну громаду про святкування Дня Святої Трійці.

Як і в усіх церквах православної віри тут відбулася святкова служба. У цей день в церквах славлять Єдиного Бога Троїчного в лицях, вшановують подію зішестя Святого Духа на апостолів, святкують день народження Церкви.

Службу в Храмі Святого апостола Андрія Первозванного провів його настоятель протоієрей Володимир Шарапанівський, який і здійснив традиційне освячення зілля.

Наразі служби правляться в нижній частині храму, бо у верхній тривають роботи з внутрішнього оздоблення. Згідно православної традиції, храмовий розпис виконує не стільки декоративну функцію, скільки слугує особистій зустрічі вірянина з Першообразом. У Храмі віруюча людина стає учасником євангельських подій, які художньо втілюються в іконописі. Тож церковний розпис — це унікальна за суттю і складністю робота, яка вимагає не лише натхнення, а й щирої віри й любові до Господа.

Художньому розпису в Храмі Андрія Первозванного передували ліпні роботи, які тривали три роки. У майстерних руками Романа Папінка (Тернопільська область) тонни гіпсу перевтілилися у вишукані колони, арки, капітелі, карнизи, гірлянди і канделябри.

Зараз у Храмі проводиться церковний розпис в академічному стилі. Його виконує член спілки художників України Сергій Довгань (м. Тульчин). Художні роботи вже виконані на дві третини.

Усі витрати на будівництво й оздоблення Церкви взяв на себе підприємець-меценат Ігор Вікторович Хміль. Створений за його ініціативою Благодійний фонд «Добродар» долучився до храмового будівництва.

Усі внутрішні роботи планується завершити до Дня незалежності України. Тоді відбудеться урочисте відкриття Храму із золотими куполами, який возвеличується над Тростянцем.