29.04.2016

Благодійний фонд «Добродар» вітає з Великоднем

Свято Світлого Христового Воскресіння — головна подія року для православних християн, свято свят і торжество торжеств. Традиційно до великого свята в кожному домі ретельно готувалися, прибирали оселю, фарбували крашанки, розмальовували писанки та випікали особливий святковий хліб – паску. Паска своєю формою нагадує артос — хліб, який освячується на пасхальному богослужінні. Великодній артос — символ самого насущного хліба для вірян — Христа Спасителя, який є життям!

Спекти добру паску вважалося найважливішою подією напередодні свята, бо з того, якою вона спечеться, судили про долю всієї сім’ї протягом наступного року. Паски є найважливішою окрасою та основною їжею протягом великоднього святкування. А ще пасок випікали багато, бо ними традиційно треба було ділитися з усіма, з ким траплялося зустрітися.

Продовжуючи українські обрядові традиції волонтери Благодійного фонду «Добродар» напередодні Великодня завітали в гості до літніх одиноких тростянчан з великоднім подарунком – святковою паскою.

З чистими і світлими думками та теплими вітальними словами від фонду «Добродар» та депутата Вінницької обласної ради Ігоря Хміля волонтери привітали літніх людей зі святом свят та побажали міцного здоров’я, миру та спокою, постійної турботи та Божого Благословення, бо саме так у народі й кажуть: «Діждалися паски – діждемося Божої ласки».