20.04.2020

Благодійний фонд Ігоря Хміля «Добродар» організував всебічну підтримку медиків і пацієнтів у період карантину, оголошеного у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції. Медичні працівники Тростянецької центральної районної лікарні неодноразово отримували засоби індивідуального захисту. Такі ж засоби були доставлені й лікарям медицини катастроф району, сімейним лікарям, а також медикам вторинної ланки.

– Дуже гостро стояла проблема вчасного виявлення захворювання, тож до лікарень Тростянецького, Бершадського, Теплицького, Чечельницького та Гайсинського районів загалом було передано 900 одиниць експрес-тестів на виявлення антитіл до Covid-19, які в лікарнях використовують для діагностики захворювання, – коментує депутат обласної Ради Ігор Хміль. – Також медичні й багаторазові захисні маски, захисні рукавички, захисні комбінезони, рециркулятори для знезараження, антисептичні дезінфекційні засоби – внесок у матеріальне забезпечення медиків і пацієнтів. Масок закуповувалося дуже багато в той час, коли був на них дефіцит. Доводилося особисто домовлятися про термінове виготовлення цих масок для медиків і пацієнтів. А завдяки придбаним за моєї ініціативи тестам, наприклад, Тростянецька ЦРЛ була на першому місці за показниками наявності медичних засобів із виявлення небезпечної інфекції.

Також продовжувалась співпраця із закладами охорони здоров’я Бершадського, Теплицького, Чечельницького та Тростянецького районів. Було закуплено пральні машини. В Тростянець їх передано дві, одну із них привезли на потреби медиків інфекційного відділення. Також на початку пандемії Ігор Хміль перерахував 50 тис. грн особистих коштів на закупівлю дефіцитних на той час засобів індивідуального захисту медичних працівників і пацієнтів.