10.10.2016

Благодійний фонд «Добродар» закликає всіх приєднатися до збору коштів для оперативного лікування катаракти 8-річній дівчинці з Теплика

Костянтин та Інна Воловодівські з Теплика (Вінницька область) виховують двох дівчаток: 9-річну Карину та 8-річну Вероніку. І все в цій дружній сім’ї було би добре, якби не діагноз, який підозрювали лікарі ще під час Інниної вагітності та який, на жаль, підтвердився після пологів — ДЦП. Дівчинка народилася передчасно, з маленькою вагою та майже бездиханною. Реанімація, ліки для підтримки життя, батьківські дії, їхні постійні переживання за дитяче здоров’я – такими були перші місяці новонародженої Карини. Але маму й тата кріпила віра в те, що всі призначені ліки і процедури дадуть позитивний результат і дівчинка ростиме здоровою та щасливою.

Протягом дев’яти років з моменту народження донечки Карини зусилля сім’ї були спрямовані на підтримку дитячого здоров’я: вправи та масажі у спеціалізованих реабілітаційних центрах Вінниці, Києві, Трускавці, курси іпотерапії, три операції за методом Ульзібата із підсікання м’язів… І попереду – ще не одна операція для відновлення сил у кволому дитячому тільці. Усі ці операції і процедури, безумовно, мали позитивний ефект, але перенести треба ще не одну операцію, біль і страждання. І пошук коштів, яких катастрофічно не вистачає тоді, коли вдома хвора дитина. Світ не без добрих людей, каже Інна, на перших порах всі знайомі допомагали, чим могли, але нині змушені самотужки шукати гроші, щоб продовжити лікування. Зараз Карина може стояти на слабких ніжках лише за підтримки, ходити самостійно не може, тож весь час мама поруч. Поруч – коли везе Карину на візочку до школи і зі школи, поруч – коли вчителі приходять додому, поруч – кожну хвилину і кожну мить. Батько Костянтин в усьому допомагає дружині, але на ньому основний матеріальний тягар. Тож завжди у пошуках, де знайти гідний заробіток, щоб годувати сім’ю та лікувати старшу доньку. Певний час поїхав на заробітки до Польщі. На будівництві там, на чужині, підірвав спину, змушений повернутися в Україну і зараз шукає роботу тут. При цьому Костянтин та Інна опікуються своїми дівчатками, старшою Кариною та молодшою Веронікою, на грані власних зусиль та можливостей. Дівчатка доглянуті, зігріті батьківською ласкою, огорнені турботою та любов’ю. Карина свого часу дуже мріяла побувати на Чернечій горі у Каневі, і батьки зробили все можливе, аби дитяча мрія збулася. Восени минулого року сім’я Воловодівських показала своїм донечкам красу Дніпра з високого берега, Тарасову гору та всю територію цього заповідного краю.

Але, як кажуть у народі, біда не ходить одна. У цьому році у меншої доньки Вероніки виявили серйозне захворювання очей. Лікарі повідомили, що без оперативного втручання дівчинка може втратити зір повністю. Тож терміново довелося шукати кошти на операцію в офтальмологічному центрі Інституту очних хвороб імені В. Філатова. Влітку 8-річна Вероніка була на стаціонарному лікуванні в дитячому клінічному відділенні, 1 вересня їй зробили операцію на одному оці з подальшим курсом антибіотикової, протизапальної та тканинної терапії. А ще лікарі рекомендували у найближчий час, протягом 3-х місяців зробити операцію на іншому оці, інакше прогрес зору буде втрачено назавжди.

За ініціативою депутата Вінницької обласної Ради Ігоря Хміля розпочато благодійний збір коштів для оперативного лікування зору у Вероніки. Необхідні медикаменти та витратні матеріали не фінансуються з бюджету, тож батьки звернулися до депутата та до всіх небайдужих людей допомогти відновити зір їхній меншій доньці.

Кожен ваш внесок – безцінний для родини Воловодівських. Щоб допомогти — не треба бути сильним і багатим. Достатньо буди добрим і щирим.

Реквізити для допомоги:

Карта ПриватБанк: 5168 7572 5544 0796 (Воловодівська Інна Геннадіївна)