05.12.2017

Міжнародний день волонтерів був проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках престарілих.

У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція Гідності, війна на сході нашої країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії – все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери першими добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову. Відтоді волонтерство стало частиною свідомості українців.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній небайдужості, порядності, активній громадській позиції та фанатичній відданості справі, Україна вистояла й зберегла незалежність.

Благодійний фонд «Добродар» має честь долучитися до волонтерської діяльності. З початку війни на сході України волонтерські вантажі доставлялися на східні рубежі, забезпечуючи військових та добровольців усім необхідним. Окрім допомоги військовослужбовцям благодійний фонд реалізовує соціальні проекти, які сприяють розвитку місцевих громад, допомагають соціально вразливим людям.

«Слова «А хто ж, крім мене?» засвідчують щирість та відповідальність кожної людини, яка стала на шлях волонтерства. Ці люди – найцінніший скарб, який має держава. І я пишаюся тим, що серед моїх друзів і знайомих таких людей не десяток, а сотні», — зазначив з нагоди свята фундатор фонду «Добродар» Ігор Хміль.